centrum socialnych sluziebdenne centrum dlha lukadenny stacionar a senior centrumnoclaharen a utulokzariadenie pre seniorovdenne centrum bardejovska nova ves

Aktuality

14.01.2019

Oznamujeme návštevníkom našej stránky, že je spustená aj Facebooková stránka nášho centra. Na stránke nájdete najnovšie aktuality zo života v našom centre. Odkaz na Facebookovú stranku nájdete na ľavej lište našej webovej stránky www.cssbardejov.sk

 

22.10.2019

Centrum sociálnych služieb obdržalo od Mestskej polície Bardejov "Automatický externý defibrilátor" v skratke AED. Defibrilátor je umiestnení v Zariadení pre seniorov na Toplianskej ulici v Bardejove a je pripravený v krízovej situácií pomôcť širokej verejnosti či klientom sociálneho zariadenia. Obsluhu AED zabezpečuje vyškolení personál Centra sociálnych služieb v Bardejove.
Automatický externý defibrilátor je prístroj, ktorý vedie záchrancu pomocou slovnej a vizuálnej nápovedy celým procesom kardiopulmonálnej resuscitácie, vrátane defibrilácie. Používa patentovanú priamočiaru bifázickú defibrilačnú krivku ZOLL, a pracuje v dospelom ako aj v pediatrickom režime.
Prístroj AED podporuje tak dospelé, ako aj detské defibirlačné eletródy. Po pripojení eletród k hrudníku pacienta defibrilátor monitoruje rytmus srdcovej činnosti pacienta, tento rytmus analyzuje a určí, či je tento rytmus indikovaný k defibrilačnému výboju alebo nie.

aed 1 aed 3 aed 2